WYCIECZKA PROMEM:


Rejs po Morzu Bałtyckim ,przejazd po zakamarkach Bramy Skandynawii oraz przez szwedzką Skanię, przejazd 16-kilometrowym mostem Øresund ze Szwecji do Dani, wspaniała Kopenhaga!

Podróż luksusowymi statkami, oraz bogaty program animacyjny dają gwarancję udanego wyjazdu. Komfortowe kabiny, eleganckie restauracje, sklepy z nowościami najlepszych firm oferowane w przystępnych cenach, rozrywki międzynarodowe i prawdziwa atmosfera kasyna, widoki na pełne morze, taniec do rana i relaks na pokładzie słonecznym – wszystko to czeka na Państwa na pokładzie promu. Podczas naszej wycieczki czekają na Ciebie uroki południowej Szwecji i stolicy Danii – Kopenhagi.

Dlaczego warto wybrać się z INDEX'em na tę wycieczkę?
- Bezpieczeństwo i zaufanie od ponad 28 lat!
- Odwiedzisz Kopenhagę, Malmo i Karlskronę
- Noclegi na luksusowych statkach wycieczkowych (kabiny 2-4 os.)
- Możliwość rezerwacji kolacji w wersji All Inclusive!
- Zwiedzanie z systemem Audio Guide

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


1 dzień
Wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd w kierunku Gdyni, zaokrętowanie.
Nocny rejs do Szwecji do Karlskrony.
Fakultatywnie - obiadokolacja.

2 dzień
Przypłynięcie do Karlskrony. Następnie przejazd autokarem przez szwedzką Skanię w kierunku Kopenhagi. Do Danii przeprawimy się przez cieśninę Oresund, jednym z najdłuższych połączeń między lądami w Europie - imponującym mostem o długości ok. 16 km. Po zwiedzaniu „Bramy Skandynawii” z okien autokaru rozpoczynamy spacer po duńskiej stolicy - Kopenhadze. W programie między innymi - Syrenka kopenhaska - najbardziej znany symbol miasta, uroczysta odprawa warty Gwardii Królewskiej, barokowy Pałac Amalienborg - oficjalna rezydencja duńskiej rodziny królewskiej, pomnik Króla Fryderyka V, Fontanna Gefion - największa i najpiękniejsza fontanna Kopenhagi, osiemnastowieczna dzielnica portowa Nyhaven, Zamek Christiansborg - siedziba duńskiego parlamentu, budynek Borsen - stara giełda kopenhaska, Ratusz Miejski.
Po zwiedzaniu proponujemy czas wolny na deptaku Stroget - najdłuższej promenadzie handlowej północnej Europy, pełnej sklepów, występów licznych artystów, muzyków i kuglarzy.
Fakultatywnie możliwy rejs kanałami Kopenhagi
Nocleg.
Fakultatywnie - obiadokolacja.

3 dzień
Po śniadaniu przejazd do stolicy południowej Szwecji – Malmö. Przy wjeździe do miasta zobaczymy znany nam już widok na Cieśninę Sund, a następnie nowoczesną zabudowę dzielnicy Västra Hamnen oraz Turning Torso - najwyższy budynek mieszkalny w Europie, dworzec kolejowy Malmö Centralstation, twierdzę morską Zamek Malmöhus. W czasie spaceru zabytkowym starym miastem zobaczymy najciekawsze miejsca Malmö - Rynek Główny Stortorget z zabytkową zabudową, Ratusz Miejski, Kościół św. Piotra, Apteka Pod Lwem, Rezydencja Wojewody, Lilla Torg.
Przejazd do Karlskrony i krótkie zwiedzanie Nabrzeża Królewskiego z Bastionem Aurora, rynku, wyspa Stumholmen. Dla chętnych zwiedzanie Muzeum Morskiego.
Zaokrętowanie, nocny rejs do Gdyni.
Fakultatywnie - obiadokolacja.

4 dzień
W godzinach rannych przypłynięcie do Gdyni. Czas wolny.
Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

ZAKWATEROWANIE:


1 nocleg w hotelu** w Kopenhadze lub okolicy
2 noclegi na promach w kabinach 4-osobowych wewnętrznych (możliwość dopłaty do kabin 2 i 3 osobowych)

W skład kabiny wchodzą łóżka piętrowe, mały stolik i łazienka z umywalką, prysznicem i wc. Kabiny mają powierzchnię ok. 8m2, urządzone funkcjonalnie, bez okna. Zapewniona jest pościel i ręczniki.
Na promach można korzystać ze wielu atrakcji nieodpłatnie. Każdego wieczory odbywają się koncerty muzyczne. Można korzystać z dyskoteki (klubu nocnego), zrobić zakupy w sklepie. Możliwe są płatności w euro jak i koronach szwedzkich.
Dodatkową atrakcją jest możliwość podczas wypłynięcia/wpływania podziwiania z pokładu promu Gdyni i Karlskrony. Proponujemy zabrać ze sobą czapki oraz cieplejsze ubranie.

OFERTA DLA SINGLI:


Istnieje możliwość zakwaterowania
- w kabinie 2 lub 3 os. z możliwością dokwaterowania (z osobą/osobami tej samej płci) (DOKKBO).

CENA ZAWIERA:


1 nocleg w hotelu** w Kopenhadze lub okolicy w pokojach 2,3 - osobowych
2 noclegi na pokładzie statku wycieczkowego armatora Unity Line w kabinach wewnętrznych 2,3,4 osobowych z łazienką ,
3 śniadania (2 śniadania na promie w formie bufetu, 1 śniadanie w hotelu),
ubezpieczenie KL 10000 EUR, KR 6000 EUR, NNW 7000 zł, bagaż 800 zł (TU Signal Iduna),
przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, TV),
opiekę pilota,

DOPŁATY OBOWIĄZKOWE:


40 EUR/os. płatne u pilota (zestaw słuchawkowy, opłata za przejazd mostem Oresund, opłaty portowe, klimatyczne i administracyjne)
składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł/os. oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł/os. (Składki doliczane są automatycznie w momencie dokonania rezerwacji.)

DOPŁATY NIEOBOWIĄZKOWE:


Dla chętnych bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i komunikacja miejska
Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji tej wycieczki.
- Pałac Amalienborg ok. 95 DKK/os. (ok. 60 zł/os.)
- Zamek Kronborg ok. 95-145 DKK/os. w zależności od terminu (ok. 60 zł - 90 zł/os.)
- Godzinny rejs statkiem po kanałach Kopenhagi ok. 150 DKK/os. (ok. 90 zł/os.)

Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji wycieczki istnieje możliwość wykupienia 3 obiadokolacji + 280 zł/os.
(2 obiadokolacje na promie (niezwykły bufet kolacyjny all inclusive, dziesiątki potraw i dodatków, z których skomponujesz kilkudaniową kolację własnego pomysłu i według własnego gustu. Do tego przekąski, desery i napoje, w tym piwo i wino – bez ograniczeń), 1 obiadokolacja w Kopenhadze)

Wyjazd
Wyjazd Powrót Długość Cena Uwagi Wariant
25-08-2022 28-08-2022 4 dni od   1279    1149 zł/os. LAST MINUTE - Impreza potwierdzona! WYBIERAM
1279    1149 zł/os. LAST MINUTE - Impreza potwierdzona! 4OSKBO REZERWUJ
1349    1219 zł/os. LAST MINUTE - Impreza potwierdzona! 3OSKBO REZERWUJ
1379    1249 zł/os. LAST MINUTE - Impreza potwierdzona! 2OSKBO REZERWUJ
1429    1299 zł/os. LAST MINUTE - Impreza potwierdzona! DOKKBO REZERWUJ
WYBIERZ DZIEŃ WYJAZDU:


UWAGI:


- UWAGA! Bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji należy niezwłocznie przesłać do biura dodatkowe informacje dot. dokumentu/-ów tożsamości uczestnika/-ów, którym/-i będzie/-ą posługiwać się w trakcie wyjazdu, tzn.:

1. Rodzaj dokumentu: (dowód osobisty lub paszport)

2. Numer dokumentu:

3. Kraj wydania dokumentu:

4. Data ważności dokumentu:


- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

- Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie obejmuje również sytuacje związane z COVID-19 (np. zachorowanie, kwarantannę czy izolację). Ubezpieczenie wynosi 5,5% wartości rezerwacji. Szczegółowe warunki tego ubezpieczenia określone są w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A.

- W związku z ryzykiem zachorowania na COVID-19 w trakcie trwania imprezy odbywającej się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (co wiąże się z wysokimi kosztami leczenia, które mogą znacznie przewyższyć sumę ubezpieczenia podstawowego KL 10 000 EUR) zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zwiększającego sumę ubezpieczenia KL do wysokości 30 000 EUR (OWU Bezpieczne Podróże SIGNAL IDUNA TU S.A.). Ubezpieczenie należy wykupić bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy. Ubezpieczenie wynosi 2,60 zł/os./dzień.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych