KOLONIE KRYNICA ZDRÓJ „PROJEKT PRZYGODA”:


BON TURYSTYCZNY:


Informujemy Państwa, że za tę imprezę można zapłacić Bonem Turystycznym.

Warunkiem jest aby uczestnikiem imprezy było także Państwa dziecko. Szczegóły dostępne są na stornie www.indexpolska.com.pl/pages/polski_bon_turystyczny


KRYNICA ZDRÓJ to pięknie położona miejscowość na skraju Beskidu Sądeckiego w urokliwych dolinach Kryniczanki i Palenicy. Zwana „perłą polskich uzdrowisk” z uwagi na bogate złoża wód mineralnych. Jest uzdrowiskiem o światowej sławie z bogatą ofertą kulturalno-rozrywkową m.in. Festiwalem im. Jana Kiepury. W okolicach znajduje się aż 16 rezerwatów przyrody. W Krynicy warto zobaczyć także Muzeum Nikifora, Szlak Cerkwi Łemkowskich, Muzeum Turystyki Górskiej, a także Muzeum Zabawek.

ZAKWATEROWANE:


Hotel JAGIELLONKA *** położony w centrum uzdrowiska, stanowi doskonały punkt do zwiedzania okolicy. W pobliżu hotelu „Jagiellonka” znajduje się wiele atrakcji m.in. pijalnia wody „Jan”, Główna Pijalnia Wód, Park Zdrojowy, stacja kolejki szynowej na Górę Parkową, korty tenisowe, wypożyczalnie rowerów.
Zakwaterowanie w pokojach 3 – 4 os. typu studio z łazienką. Do dyspozycji uczestników: jadalnia, winda, bezprzewodowy internet w całym obiekcie, taras widokowy.

WYŻYWIENIE:


3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad serwowany. Świadczenie zaczyna się obiadem, a kończy śniadaniem. Suchy prowiant na drogę powrotną. Podczas wycieczek możliwy suchy prowiant zamiast jednego posiłku.

RAMOWY PROGRAM POBYTU:


DZIEŃ 1: wyjazd autokarem z KATOWIC ul. Piotra Skargi, Dworzec PKS– godz. 08.00; z Lędzin, plac autobusowy przy KWK „Ziemowit – godz. 08.30, przejazd do hotelu „Jagiellonka” w Krynicy Zdroju, obiad, zakwaterowanie, kolacja.

DZIEŃ 2 – 7 Programu sportowo – rekreacyjnego, m.in.:

- wjazd Koleją Gondolową na Jaworzynę Krynicką (1 114 m n.p.m.) – szczyt w Beskidzie Sądeckim, najwyższy w Paśmie Jaworzyny;
- 4 godzinna zabawa w parku wodnym ZAPOPRADZIE - kompleks basenów otwartych z torem do pływania o długości 25 m; można się na nim ścigać i pobijać rekordy. Ponadto do dyspozycji są także grota sztucznej fali, gejzer denny i wyspa. Wszystkich amatorów mocnych wrażeń i szalonej zabawy zaprasza duża zjeżdżalnia o dwóch szerokich torach. Na brak wrażeń nie będziemy narzekać!
- spacer na Górę Parkową. Wędrując napotkamy cztery jeziorka, po których od wiosny do jesieni pływają łabędzie i kaczki. Popularnym miejscem odpoczynku w czasie spacerów po zboczach góry jest Polana Michasiowa, na której tryska źródło "Bocianówka". Poniżej polany znajduje się słynąca łaskami figura Matki Bożej z 1864r., której projekt został wykonany przez Artura Grottgera. Dzieci i młodzież nie będą narzekać na brak atrakcji na szczycie Góry Parkowej. Oprócz czystego, nasyconego olejkami eterycznymi powietrza, ścieżek edukacyjnych i pięknej panoramy roztaczającej się ze szczytu, czeka tu również plac zabaw czy wioska indiańska, a przede wszystkim tzw. rajskie ślizgawki których elementem konstrukcyjnym stała się wieża starego toru saneczkowego. Na górze znajdują się różnego rodzaju rynny służące do zjeżdżania zarówno dla najmłodszych, jak też dla amatorów mocniejszych przeżyć. Od spokojnej fali, poprzez spirale, aż do zapierającego dech w piersiach kamikadze;
- emocjonujący przejazd gokartami na torze w Tyliczu - szczególna atrakcja dla wszystkich pasjonatów motoryzacji i adrenaliny;
- ćwiczenia ruchowe - poprawiające sprawność fizyczną u dzieci,
- słodkie lenistwo - czyli spacery, degustacja wód mineralnych i kąpiele słoneczne pod opieką wychowawców,
- gry i zabawy - zajęcia terenowe, biegi terenowe, rozgrywki sportowe, olimpiada kolonijna, konkursy z nagrodami,
- gry i zabawy świetlicowe – kalambury, warcaby, statki, kraje i miasta, wieczór filmowy,
- grill z pieczeniem kiełbasek - połączony z konkursem piosenek, wybory miss i mistera
- dyskoteka na terenie ośrodka.

DZIEŃ 8 Wykwaterowanie po śniadaniu. Pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną.

WIEK UCZESTNIKÓW:


8-16 lat

CENA ZAWIERA:


- transport autokarem turystycznym,
- zakwaterowanie - 7 noclegów,
- wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek,
- suchy prowiant na drogę powrotną,
- opiekę wychowawców, doraźną opiekę medyczną (na telefon),
- wjazd Kolejką Gondolową na Jaworzynę Krynicką,
- zabawę w parku wodnym,
- przejazd gokartami
- program sportowo - rekreacyjny,
- ubezpieczenie NNW na 5 000 zł.

CENA NIE ZAWIERA:


- składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł/os. oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł/os. (Składki doliczane są automatycznie w momencie dokonania rezerwacji.)

INFOMACJE PRAKTYCZNE:


wskazane jest zabranie kremów z filtrem ochronnym, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, a także małego plecaka jako bagażu podręcznego podczas wycieczek, wymagane jest zabranie legitymacji szkolnej i obuwia domowego, kieszonkowe dzieci (na własne potrzeby) można zdeponować u wychowawcy po przyjeździe do ośrodka. Jeżeli dziecko przyjmuje leki na stałe lub tymczasowo, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w ten lek, a sposób dawkowania prosimy przekazać pisemnie wychowawcy na miejscu zbiórki. Adres i numer telefonu do ośrodka rozdawane będą przy autokarze w dniu wyjazdu. Podane dni są dniami wyjazdu i powrotu.
Wyjazd
Wyjazd Powrót Długość Cena Uwagi Wariant
03-07-2021 10-07-2021 8 dni od   1410 zł/os. WYBIERAM
1410 zł/os. PAX REZERWUJ
10-07-2021 17-07-2021 8 dni od   1410 zł/os. WYBIERAM
1410 zł/os. PAX REZERWUJ
17-07-2021 24-07-2021 8 dni od   1410 zł/os. WYBIERAM
1410 zł/os. PAX REZERWUJ
WYBIERZ DZIEŃ WYJAZDU:


UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Zakwaterowanie dzieci/młodzieży odbywa się w pokojach według kryterium płci i wieku oraz w miarę możliwości życzeń dzieci. Z tych też względów zastrzegamy sobie możliwość zwiększania bądź zmniejszania liczby łóżek w pokojach (w granicach określonej oferty).

- Plan zakwaterowania powstaje na kilka dni przed wyjazdem grupy. Prosimy aby zgłaszać prośby dotyczące zakwaterowania dzieci, które chciałyby dzielić pokój ze znajomymi dziećmi mailowo lub telefonicznie w miarę jak najwcześniej abyśmy mogli uwzględnić Państwa życzenia.

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania i realizacji może ulec zmianie, a decyzje o kolejności podejmuje kierownik.

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie obejmuje również sytuacje związane z COVID-19 (np. zachorowanie, kwarantannę czy izolację). Ubezpieczenie wynosi 5,5% wartości rezerwacji. Szczegółowe warunki tego ubezpieczenia określone są w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A.

- W związku z ryzykiem zachorowania na COVID-19 w trakcie trwania imprezy odbywającej się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (co wiąże się z wysokimi kosztami leczenia, które mogą znacznie przewyższyć sumę ubezpieczenia podstawowego KL 10 000 EUR) zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zwiększającego sumę ubezpieczenia KL do wysokości 30 000 EUR (OWU Bezpieczne Podróże SIGNAL IDUNA TU S.A.). Ubezpieczenie należy wykupić bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy. Ubezpieczenie wynosi 2,60 zł/os./dzień.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).