WYCIECZKA DO WŁOCH - SMAKI WŁOSKIEGO POŁUDNIA:


Włochy - To jeden z najważniejszych punktów na kulturowej mapie Europy. To wyjątkowe miejsce, gdzie historia przypomina o sobie niemal na każdym kroku. Rzym, Wieczne Miasto - elegancki, wyrafinowany, a zarazem szalony - perfekcyjnie łączy bogatą przeszłość ze współczesną żywiołowością, pochłaniając turystę bez reszty.

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:


Dzień 1
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię.

Dzień 2
Przyjazd do Włoch w godzinach porannych. Przejazd do stolicy Toskanii - FLORENCJI, zwiedzanie Piazza del Duomo i Katedra Santa Maria del Fiore, Baptysterium, Piazza della Signoria i Palazzo Vecchio, Galeria Uffizi, słynny most złotników Ponte Vecchio, czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, przejazd do RZYMU. Zwiedzanie Wiecznego Miasta - spacer traktem historycznym, Colosseum, Fori Imperiali, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Przejazd metrem do WATYKANU - wizyta w Stolicy Apostolskiej. Nawiedzenie grobu Jana Pawła II i zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie, wyjazd w kierunku Zatoki Neapolitańskiej. Przejazd na MONTE CASSINO, wizyta w Opactwie Benedyktynów - zwiedzanie klasztoru św. Benedykta oraz katedralnych dziedzińców. Przejazd na cmentarz żołnierzy gen. Andersa. Oddanie czci poległym Polakom. Przejazd do NEAPOLU - przejazd główną arterią komunikacyjną miasta, poznanie jego historii oraz głównych zabytków (Galeria Umberta I, Palazzo Reale, Zamek Książąt Aragońskich i Andegaweńskich, Zamek na Jajku, dzielnica Santa Lucia, port Mergellina, promenada Caracciolo). Sesja zdjęciowa na Półwyspie Posillipo - piękna panorama na całą Zatokę. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie, przejazd do centrum SORRENTO, które znane jest z gajów cytrynowych i ich przetworów. Wizyta w fabryce limoncello wraz z degustacją lokalnych produktów i możliwością ich zakupu. Spacer na punkt widokowy. Przejazd pod najsłynniejszy stożek wulkaniczny, wyjazd autokarem na WEZUWIUSZ - parking górny, następnie indywidualny spacer do krateru. Przejazd do starożytnego miasta w POMPEJACH - wstęp na teren Muzeum Archeologicznego - zwiedzanie ruin z lokalnym przewodnikiem. W trakcie spaceru poznanie historii i zwyczajów starożytnych pompejańczyków oraz ruin najlepiej zachowanego rzymskiego miasta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6-7
Pobyt wczasowo - wypoczynkowy w hotelu *** w miejscowości nad MORZEM TYRREŃSKIM. Śniadania i obiadokolacje, opieka rezydenta, możliwość plażowania oraz skorzystania z wycieczek fakultatywnych, np. wyspa Capri (ok. 69 EUR), Costiera Amalfitańska - Sorrento, Positano, Amalfia (ok. 41 EUR). Podane ceny są orientacyjne, wycieczki organizowane są przy min. 20 uczestnikach.

Dzień 8
Śniadanie jako ostatnie świadczenie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do kraju, przejazd przez terytorium Włoch.

Dzień 9
Przejazd przez Austrię, Czechy. Przyjazd do Polski w godzinach południowych zgodnie z rozkładem jazdy.

CENA ZAWIERA:


- przejazd komfortowym autokarem (WC, video, cafe bar, klimatyzacja),
- 2 noclegi w hotelu **/*** w okolicach Rzymu,
- 4 noclegi w hotelu *** nad Morzem Tyrreńskim (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami),
- 6 śniadań wzmocnionych, 6 obiadokolacji (serwowane, dwudaniowe z deserem),
- ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 10 000 EUR, NW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN),
- opiekę licencjonowanego pilota.

CENA NIE ZAWIERA:


- usług lokalnych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej, opłat wjazdowych (orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie ok. 95 EUR/os.),
- opłat za serwis plażowy - leżaki parasole - ok. 8-12 EUR/komplet/dzień,
- wycieczek fakultatywnych podczas wypoczynku w hotelu,
- napoi do obiadokolacji,
- dopłat do połączeń antenowych,
W hotelach może być pobierana opłata za taksę klimatyczną ok. 1,00 - 2,50 EUR/os./ dzień (płatne na miejscu w hotelu).

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała Dworzec PKS, dolna płyta ul. Warszawska, stanowisko odpraw turystycznych 15:20 -
Chrzanów stacja SHELL, ul. Trzebińska 13:00 -
Cieszyn stacja benzynowa Arge, ul. Graniczna 48 (trasa S52) 16:00 -
Czechowice-Dziedzice stacja LUKOIL przy trasie nr 1 (kierunek Bielsko-Biała) 15:00 -
Częstochowa McDonald's przy trasie nr 1 (kierunek Katowice) 12:00 90 PLN
Gliwice parking za stacją BP (Sikornik, ul. Rybnicka 150), zjazd z A4 na drogę nr 78 w kierunku centrum Gliwic 12:50 50 PLN
Katowice Dworzec PKS, ul. Piotra Skargi, stanowisko komunikacji międzynarodowej 14:00 -
Kraków Dworzec PKS/MDA, ul. Bosacka, górna płyta 12:00 -
Opole Dworzec PKP (zatoczka dla autobusów) 11:30 80 PLN
Piotrków Trybunalski parking przy ul. POW (między Dw. PKP i PKS) 10:50 90 PLN
Tychy stacja BP obok Browaru, ul. Katowicka 14:30 -
Warszawa Dworzec PKS Zachodni, stan. międzynarodowe 07:00 140 PLN
Wrocław stacja paliw BP, ul. Karkonoska 63 09:45 100 PLN

UWAGI:


Biuro Podróży Index nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy minimum 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy. W zależności od wyjazdu jest możliwa przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu. Czas trwania przesiadek ok. 30 min.

Ceny biletów wstępu są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index. Prosimy o zebranie dodatkowej kwoty w celu zabezpieczenia się przed podwyżkami.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Obowiązkowym dokumentem tożsamości za granicą osób niepełnoletnich jest dowód osobisty lub paszport.