WYCIECZKA DO WŁOCH - PADWA, BOLONIA,RAVENNA,LORETO Z NOCLEGIEM TRANZYTOWYM:


O Bolonii mówi się, że jest miastem tłustym, czerwonym i mądrym, gdyż słynie z najlepszej kuchni, dominują tutaj budynki z czerwonej cegły i czerwonymi dachami oraz znajduje się tutaj prestiżowy Uniwersytet Boloński. Z kolei o malowniczo położonej nad rzeką Bacchiglione Padwie mówi się, że jest piękna jak Wenecja i mądra jak Bolonia. Dlaczego? Tego dowiecie się podczas wyjazdu!

<


Dlaczego warto z INDEXem wybrać się do Włoch?
- Kuchnia włoska to nie tylko pizza - spaghetti, lasagne, tortellini, ravioli
- Historia, historia i jeszcze raz historia - sztuka, zabytki i oszałamiająca architektura
- Niesamowite krajobrazy - góry i wspaniałe jeziora, pagórki, doliny i wzgórza, wulkany, winnice, gaje oliwne
- Caffè - Poranek bez espresso? Nawet nie wiesz, jak szybko człowiek łapie ten włoski styl.
- Dolce vita - Zwyczajnie nigdzie się nie spiesz ! Skosztuj choć odrobinę włoskiego dolce vita.

Dlaczego warto wybrać się z INDEXem na tę wycieczkę?
- Bezpieczeństwo i zaufanie od ponad 25 lat !
- Noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją
- Odwiedzisz popularne miejsca Padwa, Bolonia, Ravenna, Loreto
- Poznasz zabytki klasy UNESCO
- Korzystamy z najlepszych lokalnych przewodników
- Zwiedzanie z systemem Audio Guide

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


1 dzień
Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włochy. Obiadokolacja i nocleg we Włoszech

2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Padwy- miasta uniwersyteckiego, gdzie studiował Kopernik i Kochanowski, związanego z życiem i działalnością św. Antoniego. Zwiedzanie m.in. Bazylika Św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego, spacer po historycznym centrum Piazza delle Erbe, Prato della Valle, Kaplica Scrovegnich, w której przechowywane są słynne freski Giotta, Palazzo del Bo – historyczna siedziba uniwersytetu padeńskiego, czas wolny na starówce na odpoczynek i posiłek – płatne we własnym zakresie. Przejazd do hotelu na Riwierze Adriatyckiej na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Bolonii - jedno z najsławniejszych włoskich miast, sławę swą zawdzięcza najstarszemu w Europie, założonemu w 1088 r., Uniwersytetowi Bolońskiemu. W programie zwiedzania - Piazza Maggiore z fontanną Neptuna, Bazylika San Petronio, dwie wieże - znak rozpoznawczy miasta, Palazzo dell’Archiginnasio - siedziba biblioteki komunalnej, Palazzo Poggi – siedziba Uniwersytetu Bolońskiego. Czas wolny na pamiątkowe zakupy i posiłek – we własnym zakresie. Przejazd do Ravenny – zwiedzanie mauzoleum Galli Placydi, bazylika Świętego Witalisa, baptysterium Neona, bazylika Świętego Apollinarego, grób Dantego Alighieri oraz Piazza del Popolo (rynek). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Loreto – wizyta w bazylice Loretańskiej z domkiem św. Rodziny z Nazaretu. Przejazd do Ankony – spacer wzdłuż portu do Duomo di Ancona – katedry, następnie Piazza della Repubblica. To właśnie od tego placu rozpoczyna się Corso Garibaldi - główna ulica handlowa w Ankonie znajdują się tutaj sklepy i butiki znanych marek, a także bary i restauracje. Czas wolny na odpoczynek i posiłek we własnym zakresie. Dla chętnych wejście na punkty widokowy w Parco del Cardeto ( spacer ok 2 km ). Czas wolny na odpoczynek i posiłek we własnym zakresie, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

5 Dzień
Wczesne śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną. Powrót na miejsce zbiórki przed północą.

OFERTA DLA SINGLI:


Istnieje możliwość zakwaterowania
- w pokoju z możliwością dokwaterowania (pokój 2 lub 3 os., zakwaterowanie z osobą/osobami tej samej płci) (DOK) lub
- w pokoju na wyłączność/bez możliwości dokwaterowania (SGL).

CENA ZAWIERA:


4 noclegi - pokoje z łazienkami
4 śniadania
4 obiadokolacje
ubezpieczenie KL 10000 EUR, KR 6000 EUR, NNW 7000 zł, bagaż 800 zł (TU Signal Iduna)
przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, TV)
opiekę pilota

DOPŁATY OBOWIĄZKOWE:


50 EUR/os. płatne u pilota ( przewodnicy lokalni, zestawy słuchawkowe, opłata klimatyczna)
składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł/os. oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł/os. (Składki doliczane są automatycznie w momencie dokonania rezerwacji.)

DOPŁATY NIEOBOWIĄZKOWE:


Dla chętnych bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji tej wycieczki.

Bazylika San Petronio (Bolonia) - ok. 8 EUR/os.

Wyjazd
Wyjazd Powrót Długość Cena Uwagi Wariant
01-09-2021 05-09-2021 5 dni od   845    795 zł/os. FIRST MINUTE WYBIERAM
845    795 zł/os. FIRST MINUTE 3OS REZERWUJ
895    845 zł/os. FIRST MINUTE 2OS REZERWUJ
945    895 zł/os. FIRST MINUTE DOK REZERWUJ
1045    995 zł/os. FIRST MINUTE SGL REZERWUJ
29-09-2021 03-10-2021 5 dni od   845    795 zł/os. FIRST MINUTE WYBIERAM
845    795 zł/os. FIRST MINUTE 3OS REZERWUJ
895    845 zł/os. FIRST MINUTE 2OS REZERWUJ
945    895 zł/os. FIRST MINUTE DOK REZERWUJ
1045    995 zł/os. FIRST MINUTE SGL REZERWUJ
WYBIERZ DZIEŃ WYJAZDU:


UWAGI:


- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

- Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie obejmuje również sytuacje związane z COVID-19 (np. zachorowanie, kwarantannę czy izolację). Ubezpieczenie wynosi 5,5% wartości rezerwacji. Szczegółowe warunki tego ubezpieczenia określone są w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A.

- W związku z ryzykiem zachorowania na COVID-19 w trakcie trwania imprezy odbywającej się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (co wiąże się z wysokimi kosztami leczenia, które mogą znacznie przewyższyć sumę ubezpieczenia podstawowego KL 10 000 EUR) zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zwiększającego sumę ubezpieczenia KL do wysokości 30 000 EUR (OWU Bezpieczne Podróże SIGNAL IDUNA TU S.A.). Ubezpieczenie należy wykupić bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy. Ubezpieczenie wynosi 2,60 zł/os./dzień.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych