Bezpieczne wycieczki z INDEX'em

 

 

Drodzy Nauczyciele i Rodzice!

 

Wycieczka szkolna z zachowaniem środków bezpieczeństwa to doskonała okazja do bliższego poznania i nawiązania nowych relacji w klasie oraz odbudowania kontaktów społecznych, które podupadły z powodu miesięcy spędzonych w domach oraz przed ekranami komputerów.

Dzięki rozsądnemu podejściu wciąż można podróżować i doskonale bawić się na wycieczce szkolnej, a stosowanie podstawowych zasad higieny i dystansu społecznego zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo.

Jako organizator wycieczek szkolnych przygotowaliśmy zbiór zasad zgodnie z obowiązującymi w obecnym czasie normami sanitarnymi, których stosowanie minimalizuje ryzyko zachorowania.

Ponadto pragniemy zaznaczyć, że zgodnie z informacją, jaką otrzymaliśmy od Kuratorium Oświaty „nie ma przeciwwskazań i zakazu organizacji wycieczek szkolnych, które mogą być realizowane z uwzględnieniem obowiązujących ograniczeń i obostrzeń związanych z aktualnym stanem epidemicznym”.

 

Bezpieczne autokary

Bezpieczna podróż autokarem podczas wycieczki szkolnej to pierwszy element zachowania komfortu oraz bezpiecznej podróży na wyjazdach szkolnych.

Zapewniamy, że nasze autokary przed każdą podróżą są dezynfekowane oraz w każdym z nich dostępny jest płyn do dezynfekcji rąk. Przy każdorazowym wejściu do autokaru, każda osoba ma obowiązek dezynfekowania rąk.

Ponadto podczas zbiórki prosimy rodziców o zachowanie dystansu oraz używanie maseczek, a na życzenie organizatora ze strony szkoły przed wejściem do autokaru mierzymy uczestnikom temperaturę.

 

Bezpieczne atrakcje

Podczas planowania oraz realizacji programu wycieczki upewniamy się, że atrakcje turystyczne, jakie proponujemy dostosowują się do funkcjonowania w nowym reżimie sanitarnym. Oznacza to, że zwiedzanie odbywa się w małych grupach, powierzchnie narażone na dotyk są dezynfekowane, na terenie obiektu klienci mają dostęp do dozowników z płynem do dezynfekcji oraz obsługa atrakcji używa maseczek lub przyłbic.

Z naszej strony, w przypadku zwiedzania pomieszczeń zamkniętych wymagamy od uczestników zakrywania ust i nosa oraz częstego dezynfekowania rąk. Działające obecnie atrakcje turystyczne są przykładem odpowiedzialnego podejścia do zaleceń sanitarnych.

 

Bezpieczne obiekty noclegowe

Obiekty noclegowe (ośrodki, pensjonaty, hotele) z jakich korzysta nasze biuro podróży mają doświadczenie w przyjmowaniu grup szkolnych i pracują obecnie w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Ośrodki te z powodzeniem przyjmowały grupy młodzieżowe podczas wypoczynku letniego i spełniają wszelkie normy sanitarne, czyli: pokoje są wietrzone i dezynfekowane, personel używa maseczek lub przyłbic, stosowane są bezpieczne zasady związane z przygotowywaniem i wydawaniem posiłków, prowadzona jest regularna dezynfekcja miejsc szczególnie narażonych na dotyk oraz w całym obiekcie rozmieszczone są dozowniki z płynem do dezynfekcji.

Od naszych uczestników wymagamy zakrywania ust i nosa w przestrzeniach wspólnych oraz częstego dezynfekowania rąk.


Oczywiście wprowadzone przez nas zasady wymagają współpracy ze strony uczestników wyjazdów. Młodzież jednak udowodniła, że chęć wyrwania się z codziennego otoczenia jest doskonałą motywacją do wypełnienia czasem nużących zaleceń sanitarnych. Jako Biuro Podróży INDEX na bieżąco monitorujemy zalecenia GIS oraz pozostałych władz po to, aby dostosowywać się do rozwoju sytuacji oraz zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszym turystom.

 

Zapraszamy Państwa do bezpiecznego podróżowania razem z nami!

  

Katalog
WYCIECZKI
SZKOLNE
rok szkolny
2020/2021
POBIERZ (PDF)