WYCIECZKA DLA FIRM DO HISZPANII

+ Wenecja i Monako

HISZPANIA:

To kraj niczym z tysiąca i jednej nocy. Jest tu prawie wszystko - góry, morza, oceany, wyspy, nędza i przepych, religijność i pogańskie zwyczaje. Hiszpania to nie tylko słońce i woda. To przede wszystkim tygiel pięknej architektury, z wieloma zabytkami kultury oraz bogatą i barwna tradycją, których najciekawszymi elementami są corrida i taniec flamenco. To także kraj wielu kontrastów i przeciwieństw, wyrazisty i niepowtarzalny jak smak wina, kunsztowny i wykwintny jak malutkie tapas.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Wyjazd w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy.
2 DZIEŃ
Przyjazd do Wenecji w godzinach rannych. Rejs statkiem po Lagunie Weneckiej na Plac św. Marka - serce i symbol miasta. Zwiedzanie Bazyliki Św. Marka - sanktuarium z relikwiami Św. Marka i arcydziełem sztuki średniowiecznej, wykonanym ze złota i srebra i ozdobionym drogimi kamieniami - Pala d'Oro czyli Złotym Ołtarzem. Wjazd na Kampanillę – dzwonnicę, z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką. Pałac Dożów - siedziba władców Wenecji oraz Most Westchnień. Spacer przez centrum historyczne do Ponte Rialto - najstarszego mostu na Canale Grande. Nocny przejazd przez Francję.
3 DZIEŃ
W godzinach rannych przyjazd do Hiszpanii na Wybrzeże Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek na plaży. Obiadokolacja, nocleg.
4 DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczka do Barcelony. Spacer śladami Gaudiego - baśniowy Parc Guell z którego roztacza się wspaniały widok na całą Barcelonę, Sagrada Familia - jeden z najważniejszych symboli miasta, przejazd na Plac Catalunya, spacer słynną ulicą La Rambla, uważaną za najpiękniejszą aleję świata, Pomnik Kolumba, zabytkowy Port Vell z malowniczą przystanią jachtową, spacer wąskimi uliczkami Barri Gotic do Katedry św. Eulalii - jednej z najpiękniejszych gotyckich budowli w Hiszpanii, zwiedzanie stadionu FC Barcelona. Obiadokolacja, nocleg.
5 DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczka do Montserrat – miejsca pielgrzymek i kultu maryjnego, zwiedzanie sanktuarium Czarnej Madonny i klasztoru benedyktynów, przejazd do malowniczo położonej miejscowości nadmorskiej - Blanes, zwiedzanie Ogrodu Botanicznego, w którym znajduje się ok. 7 tys. gatunków roślin. Obiadokolacja, nocleg.
6 DZIEŃ
Śniadanie. Rejs statkiem wzdłuż malowniczego wybrzeża Costa Brava. Zwiedzanie ruin zamku w Tossa de Mar, spacer po jednej z najpiękniejszych w Katalonii, średniowiecznej starówce Vila Vella z otaczającymi ją ruinami fortyfikacji z XII-XIV wieku. Obiadokolacja, nocleg.
7 DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Lloret de Mar – min. gotycki kościół z początku XV w. z kolorowymi dachówkami, pomnik żony rybaka, ruiny zamku Castel d'en Plaja. Przejazd nocny do przez Francję.
8 DZIEŃ
Przejazd przez Francję na Riwierę Francuską do Księstwa Monako, jednego z najmniejszych państw w Europie. Zwiedzanie min. Pałac Grimaldich, Oceanarium, Monte Carlo ze słynnymi kasynami. Wyjazd w kierunku Polski przez Włochy, Austrię i Czechy.
9 DZIEŃ
Przyjazd w godzinach popołudniowych.

CENA:

informacja w biurze poprzez przycisk "Poproś o przygotowanie oferty"

ŚWIADCZENIA:

Przejazd autokarem LUX
4 noclegi
4 śniadania, 4 obiadokolacje
Ubezpieczenie Signal Iduna
Opieka pilota
Rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi

WSTĘPY:

Cena nie zawiera biletów wstępu.

LLORET DE MAR
Ogrody Św. Klotyldy - dorośli 5 €, ulgowy 2,5 €
Ogród Botaniczny w Blanes www.marimurtra.cat 6 € (bilet grupowy)
Wycieczka statkiem wzdłuż malowniczego wybrzeża Costa Brava – 18 €

BARCELONA
Stadion FC Barcelona 20 €
Sagrada Familia www.sagradafamilia.cat 14,80 € , grupy szkolne 185.00 €/grupa do 35 osób
Casa Mila www.lapedrera.com 16,5 €
Park Guell www.parkguell.cat 6 €

MONTSERRAT
Kolejka www.aeridemontserrat.com 10 €

GIRONA
Katedra www.catedraldegirona.org 7 €

FIGUERAS
Muzeum Salvadora Dali www.salvador-dali.org 8 €

Ceny biletów wstępu są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.