WYCIECZKA DLA FIRM DO SZWAJCARII SAKSOŃSKIEJ:


TRASA:

Drezno-Miśnia

SZWAJCARIA SAKSOŃSKA:

To kraina skał i zamków. Leżący po obu stronach Łaby, gęsto zalesiony i bogaty w fantastycznie ukształtowane formy skalne region, ma od 1990 roku status parku narodowego. Godzinę drogi na południe od miasta Drezno, po obu brzegach Łaby pojawia się nagle gąszcz skalnych bastionów. Te baszty i wieżyczki, iglice i kopuły, zostały wyrzeźbione w ciągu tysiącleci na skutek działań deszczów i mrozów na piaskowiec. W rozdzielających je dzisiaj wąwozach rozbrzmiewa łoskot wodospadów i szmer bystrych potoków. Jedne formacje skalne stoją samotnie, inne tłoczą się niczym wieżowce na Manhattanie.

DREZNO:

Ze względu na okazałą barokową architekturę, skarby sztuki i czarujące pod kątem krajobrazowym położenie stolica Saksonii nazywana jest także „Florencją Północy”. To uniwersyteckie miasto posiada jedną z największych bibliotek w Niemczech i zachwyca swoją żywą, współczesną sceną literacką.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Szwajcarii Saksońskiej. Zwiedzanie średniowiecznego zamku Stolpen - zbrojownia, izba tortur, komnaty Hrabiny Cosel oraz podziemi. Przejazd do Bastei nad Łabą - rezerwat skalny z punktami widokowymi. Przejazd do twierdzy Konigstein - skarbiec, zbrojownia, sala historycznai. Obiadokolacja, nocleg.
2 DZIEŃ
Śniadanie. Przyjazd do Drezna - pałac w Pillnitz w stylu azjatycko-barokowym, położony w egzotycznym parku, nad malowniczym brzegiem Łaby. Przejazd do Miśni - Katedra, zamek Albrechtsburg, manufaktura porcelany miśnieńskiej, Stare miasto, zamek Scharfenberg. Obiadokolacja, nocleg.
3 DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Drezna - Pałac Zwinger mieszczący kilka muzeów, Porzellansammlung (Kolekcja Porcelany - wiele eksponatów to wyroby słynnej fabryki z Miśni oraz dla porównania porcelana chińska, Mathematisch-Physikalischer Salon, w którym zgromadzono kolekcję dawnych globusów, zegarów i przyrządów naukowych. Kolekcja Gemäldegalerie Alte Meister (Galeria Dawnych Mistrzów) gromadząca część najsłynniejszych dzieł włoskiego renesansu. Residenzschloss - kolosalnych rozmiarów główna rezydencja pałacowa elektorów i królów Saksonii, utrzymana głównie w stylu renesansowym. Grünes Gewölbe (Zielony Skarbiec) jeden z najcenniejszych skarbców Europy Hofkirche, największy kościół Saksonii, jest zwany także katedrą. Wyjazd do kraju w godzinach wieczornych. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

CENA:

informacja w biurze poprzez przycisk "Poproś o przygotowanie oferty"

ŚWIADCZENIA:

Przejazd autokarem LUX
2 noclegi w Czechach
2 śniadania, 2 obiadokolacje
Ubezpieczenie Signal Iduna
Opieka pilota/przewodnika
Rezerwacje wstępów
Wszystkie opłaty drogowe i parkingi

WSTĘPY:

Cena nie zawiera biletów wstępu - ok. 50 Euro.

Ceny biletów wstępu są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.