WYCIECZKA DLA FIRM NA SYCYLIĘ:


RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
wyjazd w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.
2 DZIEŃ
przyjazd do Werony w godzinach rannych, zwiedzanie XIV wieczny zamek Castelvechio. Arco dei Gavi - rzymski łuk triumfalny z I w n.e., Brama Borsarich. Spacer na na główny plac miasta Piazza Bra, zwiedzanie słynnego rzymskiego amfiteatru z I wieku, Pizza dei Signori, najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti, Palazzi Scaligeri i Arche Scaligere, dziedziniec domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Wyjazd w dalszą drogę, przejazd nocny.
3 DZIEŃ
W godzinach przedpołudniowych przyjazd do hotelu na Sycylii, zdeponowanie bagaży, wypoczynek na plaży,
zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
4 DZIEŃ
Śniadanie. Wypoczynek: plażowanie, kąpiele w morzu. Obiadokolacja, nocleg
5 DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczka na Etnę (należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty). Wyjazd autokarem na wysokość 1800 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie Sylwestry powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku, przejazd do Taorminy - jednego z najsłynniejszych kurortów sycylijskich. W trakcie wycieczki zwiedzanie min. przepięknych ruin starożytnego teatru, zabytkowych pałaców pochodzących z ostatnich czterech stuleci.
Obiadokolacja, nocleg.
6 DZIEŃ
Śniadanie. Wypoczynek na plaży, kąpiele w morzu. Obiadokolacja, nocleg.
7 DZIEŃ
Śniadanie. Plażowanie, kąpiele w morzu.
Wykwaterowanie. Wycieczka do Messyny zwanej "Bramą Sycylii". Spacer po centrum - odwiedzimy Piazza Duomo z Katedrą i Wieżą z największym na świecie zegarem astronomicznym oraz figurami wprawianymi w ruch każdego dnia w południe, XVI-wieczna fontanna Oriona. Wyjazd do Rzymu w godzinach wieczornych.
8 DZIEŃ
Przyjazd do Rzymu w godzinach rannycg. Zwiedzanie Plac i Bazylika św. Piotra w Watykanie, część barokowa miasta Plac Navona z fontanną "Czterech Rzek", Plac Hiszpański, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi, spacer śladami starożytnych Rzymian Panteon - jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości, Capitol - od czasów antycznych uważany za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu, słynna wilczyca kapitolińska, Forum Romanum, Koloseum - najsłynniejszy amfiteatr świata, Łuk Konstantyna. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych.
9 DZIEŃ
Przejazd przez Austrię i Czechy. Przyjazd w godzinach popołudniowych.

CENA:

informacja w biurze poprzez przycisk "Poproś o przygotowanie oferty"

ŚWIADCZENIA:

Przejazd autokarem LUX
4 noclegi
4 śniadania, 4 obiadokolacje
Ubezpieczenie Signal Iduna
Opieka pilota
Rezerwacje wstępów
Wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:

Kosztów biletów wstępu, przejazdu środkami komunikacji miejskiej i przewodników miejscowych - ok. 60 Euro/os.
Opłaty klimatycznej - około 35 Euro/os

Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.