Wycieczka do Szwajcarii HB

transport: Autokar

wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

od 2099 zł /os. za 6 dni

symbol oferty: WYC-SZW-HB

13.08 - 18.08.2024
6 dni
LAST MINUTE IMPREZA POTWIERDZONA
2399 od 2099 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 2099 zł
03.09 - 08.09.2024
6 dni
PROMOCJA IMPREZA POTWIERDZONA
2399 od 2099 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 2099 zł
01.10 - 06.10.2024
6 dni
PROMOCJA
2399 od 2099 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 2099 zł
06.11 - 11.11.2024
6 dni
PROMOCJA
2399 od 2099 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 2099 zł

WYCIECZKA DO SZWAJCARII:


SZWAJCARIA to położony w sercu Europy kraj, słynący z oszałamiających górskich pejzaży, baśniowych zamczysk, doskonałych muzeów i galerii, wspaniałej architektury oraz zamiłowania do folkloru. Smakosze mogą wybierać spośród 450 marek miejscowych serów oraz degustować lokalne wina i piwa, a miłośnicy ludowych zabaw wybrać się na historyczny festyn. Jedno jest pewne: pobyt w Szwajcarii zaostrza apetyt, by wrócić i odkrywać jej kolejne sekrety.

Dlaczego warto wybrać się z INDEX'em na do Szwajcarii?
- Bezpieczeństwo i zaufanie od ponad 30 lat!
- Szybki i bezpieczny przejazd autokarem
- Zakwaterowanie w ekonomicznych hotelach ze śniadaniem na "każdą kieszeń"
- Odwiedzisz najważniejsze miasta - Konstancję oraz Genewę
- Poznasz stolicę Alp Francuskich Chamonix
- Rheinfall – największy pod względem przepływu wodospad Europy
- Zwiedzanie z systemem Audio Guide

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


1 dzień
Wyjazd w godzinach popołudniowych, przejazd przez kraje tranzytowe do Szwajcarii.

2 dzień
Przyjazd do Konstancji nad Jeziorem Bodeńskim. Miasto zostało założone przez Cesarza Konstancjusza w III wieku n.e. jako rzymska twierdza. W okresie średniowiecza Konstancja stanowiła stolicę największej diecezji katolickiej na północ od Alp. Wśród wielu atrakcji miasta zobaczymy mury miejskie rodem z baśni Braci Grimm, katedrę, ratusz z historycznymi freskami oraz rynkiem starego miasta. Wyjątkowy jest Konzilgebäude - miejsce wyboru papieża Marcina V i osądzenia czeskiego reformatora Jana Husa. Następnie udamy się do niezwykle urokliwej miejscowości Stein nad Renem - spacer średniowieczną starówką uważaną za jedną z najpiękniejszych w całej Szwajcarii. Kolejno udamy się na punkt widokowy wodospadu Rheinfall na granicy szwajcarsko-niemieckiej, który ze względu na swój rozmiar nazywany jest europejską Niagarą. Przejazd do hotelu, nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu ruszamy do Lucerny - jednego z najpiękniejszych miast Szwajcarii. W czasie spaceru po lucerneńskiej starówce zobaczymy m. in. średniowieczne, drewniane mosty - Kapellbrücke (Most Kapliczny) i Spreuerbrücke (Most Młyński), fragmenty dawnych murów miejskich, urokliwe place starego miasta. Następnie udamy się do Gruyeres - znanego ośrodka serowarstwa. Będzie tam możliwość podejrzenia procesu powstawania i degustacji najsłynniejszego sera szwajcarskiego. Po pokazie odwiedzimy sklep firmowy i zwiedzimy miasteczko. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do Chamonix - stolicy Alp Francuskich. Wjedziemy kolejką na szczyt Aiguille di Midi (3842 m n.p.m) położony w samym centrum Masywu Mont-Blanc. Z tarasu widokowego obejrzymy spektakularne widoki 360° na najwyższy szczyt Alp oraz inne alpejskie szczyty 3 państw. Następnie proponujemy czas wolny w Chamonix. Przejazd do hotelu, nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Autokarem przejedziemy malowniczą trasą wzdłuż Jeziora Genewskiego do Genewy. To tu swoją europejską siedzibę ma Organizacja Narodów Zjednoczonych, a swoje centrale – Światowa Organizacja Zdrowia i Czerwony Krzyż. W czasie spaceru zwiedzimy stare miasto z dzielnicą handlową, najsłynniejszy genewski zegar Horloge Fleuri, czyli zegar kwiatowy, Place du Bourg-de-Four – centralny plac starego miasta oraz symbol miasta – fontannę Jet d’Eau. Dla chętnych proponujemy wejście do wnętrz katedry świętego Piotra oraz zwiedzanie Muzeum Zegarów Patek-Philippe. Dzień zakończymy rejsem po Jeziorze Genewskim. W godzinach wieczornych ruszamy w drogę powrotną do Polski.

6 dzień
Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

ZAKWATEROWANIE:


3 noclegi w hotelu w hotelu sieci Ibis, Premiere Classe lub innym o tym samym standardzie - pokoje 2 i 3 os. z łazienkami
(w pokojach 3 os. możliwa dostawka lub łóżko piętrowe)

OFERTA DLA SINGLI:


Istnieje możliwość zakwaterowania w pokoju
- z możliwością dokwaterowania (pokój 2 lub 3 os., zakwaterowanie z osobą/osobami tej samej płci) (DOK) - dopłata +50 zł
lub
- na wyłączność/bez możliwości dokwaterowania (SGL) - dopłata +400 zł

Podobne oferty
WYCIECZKA SZWAJCARIA Biuro Podróży INDEX
  • Szwajcaria > Wycieczka objazdowa
  • Transport: Autokar
  • Wyżywienie: śniadanie
  • Długość: 6 dni
od 2039
1739 zł/os.