Wycieczka dla grup seniorów w Bieszczady - 3 dni

transport: Autokar

wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

od 624 zł /os. za 3 dni

symbol oferty: SGR-BIE-SZC-3DN

WYCIECZKA DLA GRUP SENIORÓW W BIESZCZADY 3 DNI:


Bieszczady to pasmo górskie we wschodniej części polskich Karpat. Rozległe panoramy z charakterystycznych grzbietów połonin – rozległych polan w partiach szczytowych, są wdzięcznym celem fotografów. Bieszczady to istna mieszanka kulturowa, jednak zdecydowanie wyróżniają się tu wpływy wschodu. Malownicze cerkwie łemkowskie i bojkowskie oraz przykłady lokalnego folkloru znajdziemy zarówno w małych bieszczadzkich wioskach jak również w obiektach muzealnych. Różnorodność krajobrazu i terenu czyni z Bieszczad atrakcyjny cel podróży zarówno dla turystów szukających ciszy wśród bieszczadzkich lasów, jak i dla miłośników aktywnego wypoczynku lub wręcz ekstremalnych wrażeń.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Sanoka.
Sanok nazywany jest Bramą w Bieszczady. Został założony na szlaku handlowym między wschodem i zachodem Europy, a przyłączony do Polski przez Kazimierza Wielkiego. Miasto przemysłowe tej części woj. podkarpackiego znane jest w Polsce z fabryki autobusów.
Czas wolny na odpoczynek i posiłek we własnym zakresie
Muzeum Budownictwa Ludowego - jedno z najpiękniejszych w Polsce muzeów na wolnym powietrzu, w którym prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza wschodniej części Karpat.
Obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień
Śniadanie
Przejazd Wielką Pętlą Bieszczadzką, czyli samochodową obwodnicą Bieszczad, obejmującą najważniejsze miejscowości turystyczne na bardzo widokowej trasie liczącej 147 km. Prowadzi przez Lesko, Baligród, Cisną, Wetlinę, Ustrzyki Górne, Smolnik i Ustrzyki Dolne.

Atrakcje na trasie:


Retorty w Stężnicy – miejsca wypału węgla drzewnego są już rzadko spotykane w Bieszczadach, jednak w tej małej wsi leżącej w sąsiedztwie Baligrodu, znajduje się wciąż jeszcze czynny piec wypałowy i przy odrobinie szczęścia można zobaczyć w jaki sposób odbywa się pozyskiwanie węgla.

Cisna – stanowi bazę wypadową dla miłośników górskich wędrówek. Obowiązkowym punktem Cisnej jest kultowa „Siekierezada”, bar, w którym poczuć można prawdziwy klimat dawnych Bieszczad, uraczyć się lokalnymi smakołykami i poznać historię barwnych postaci związanych niegdyś z tym miejscem.
Czas wolny na odpoczynek i posiłek we własnym zakresie

Bieszczadzka Kolejka Leśna – popularnie zwana Ciuchcią Bieszczadzką, to wąskotorowa linia kolejowa, która niegdyś służyła do przewozu drewna z okolicznych lasów. Dziś stanowi dużą atrakcję wożąc turystów na trasie z Majdanu do Balnicy lub Przysłupu malowniczymi dolinami.

Wetlina – podobnie jak Cisna jest miejscowością wypoczynkową, prowadzą stąd szlaki turystyczne na Połoninę Wetlińską oraz w pasmo graniczne. Dziś wieś turystyczna, niegdyś związana z gospodarką leśną, jednak istniał tu również folwark.

Ustrzyki Górne – wieś w sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w tzw. Worku Bieszczadzkim. Znajduje się tu siedziba parku narodowego oraz duża placówka Straży Granicznej.
Ośrodek Kultury Turystyki Górskiej PTTK „Zielony Domek” w Ustrzykach Górnych – prezentuje historię rozwoju turystyki górskiej w poszczególnych pasmach górskich. Jest jednym z 8 tego typu obiektów w polskich Karpatach, można je spotkać pod Babią i Baranią Górą, na Turbaczu czy Jaworzynie Krynickiej.

Cerkiew pw. św. Michała Archanioła w Smolniku – greckokatolicka drewniana świątynia z końca XVIII w. Stanowi rzadki przykład budownictwa cerkiewnego Bojków, zbudowana z wykorzystaniem tradycyjnych form ruskich budowli drewnianych. Z pierwotnego wyposażenia pozostały jedynie polichromie. Wnętrze rozgrabiono w toku II wojny światowej, część znajduje się w muzeum lwowskim oraz w łańcuckim zamku. Unikatowy charakter cerkwi został doceniony wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Ustrzyki Dolne – są najdalej na południowy wschód wysuniętym miastem w Polsce. Jako siedziba powiatu nazywane są również stolicą Bieszczad. Po II wojnie światowej miasto leżało w granicach ZSRR i dopiero w 1951 r. powróciło do Polski w ramach umowy o zmianie granic.

Sanktuarium Matki Boskiej Bieszczadzkiej w Jasieniu – związane jest z bizantyjską ikoną Matki Boskiej, napisanej na przełomie XV i XVI w. Wizerunek Madonny przetrwał tatarskie grabieże mołdawskich wsi, cudownie ocalał z pożaru i został przeniesiony do drewnianego kościółka w ukraińskich Rudkach. Otoczono go czcią, a sam kościółek zyskał miano sanktuarium. Po II wojnie światowej Rudki pozostały w granicach ZSRR, jednak cudowną ikonę udało się przewieźć do Polski i umieścić w kościele w Jasieniu, który odtąd stał się sanktuarium maryjnym.
Powrót do ośrodka. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie/ Przejazd do Soliny

Solina – miejscowość wypoczynkowa w sercu Bieszczad nad malowniczym Jeziorem Solińskim, zwanym „Bieszczadzkim morzem” otoczonym zalesionymi wzgórzami.

Spacer po koronie zapory, która spiętrza wody rzeki San. Ta imponująca budowla piastuje miano najwyższej zapory wodnej w Polsce (82 m.).

Rejs widokowy statkiem po Jeziorze Solińskim, które jest jednym z największych sztucznych zbiorników wodnych w kraju. Okrążenie go pieszo zajęłoby kilka dni i 150 km. wędrówki. To znak rozpoznawczy regionu i jedna z największych bieszczadzkich atrakcji o wysokich walorach rekreacyjno – krajobrazowych.
Czas wolny na zakup pamiątek oraz posiłek lub kawę we własnym zakresie

Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Podobne oferty
Wycieczka dla grup seniorów do Pszczyny i Goczałko
  • Polska > Pszczyna
  • Transport: Autokar
  • Wyżywienie: bez wyżywienia
  • Długość: 1 dni
od 73 zł/os.
Wycieczka dla Seniorów w Tatry - BP INDEX
  • Polska > Zakopane
  • Transport: Autokar
  • Wyżywienie: bez wyżywienia
  • Długość: 1 dni
od 107 zł/os.
Wycieczka dla Seniorów do Wrocławia - BP INDEX
  • Polska > Wrocław
  • Transport: Autokar
  • Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
  • Długość: 2 dni
od 385 zł/os.
Wycieczka dla grup seniorów do Wadowic i Kalwarii
  • Polska > Wadowice
  • Transport: Autokar
  • Wyżywienie: bez wyżywienia
  • Długość: 1 dni
od 75 zł/os.