Wycieczka dla grup seniorów Szlak Piastowski - 3 dni

transport: Autokar

wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

od 610 zł /os. za 3 dni

symbol oferty: SGR-SZL-PIA-3DN

WYCIECZKA DLA GRUP SENIORÓW NA SZLAK PIASTOWSKI 3 DNI:


Szlak Piastowski to jedna z najciekawszych i najliczniej odwiedzanych tras historyczno – krajoznawczych w Polsce. Przebiega przez ziemie, które stanowiły kolebkę polskiej państwowości. Symbolem szlaku jest orzeł piastowski z XII wieku, znaleziony na Ostrowie Lednickim podczas prac wykopaliskowych. Nazwa szlaku pochodzi od Piastów – rodu władającego tymi ziemiami w okresie wczesnośredniowiecznym, kiedy zapoczątkowane zostały dążenia do zjednoczenia ziem polskich.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przyjazd do Gniezna.
Gniezno – Pierwsza stolica Polski . Ta wyjątkowa miejscowość została zbudowana podobnie jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. Na jednym z nich, Wzgórzu Lecha (najwyższym), wzniesiona została katedra pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. O początku tego miasta mówi legenda o trzech braciach, których urzekł przepiękny krajobraz. Natomiast nazwa pochodzi od orła, którego gniazdo zauważył Lech, jeden z braci. Sam orzeł stał się symbolem na herbie miasta.
Zwiedzanie: Muzeum Początków Państwa Polskiego – jest miejscem, w którym możemy poznać historię Gniezna i ziemi gnieźnieńskiej. W tym obiekcie znajdziemy zabytki archeologiczne, historyczne i sztuki.
Czas wolny na odpoczynek i posiłek – płatny we własnym zakresie.
Zwiedzanie: Wzgórze Lecha oraz znajdująca się na nim Katedra Gnieźnieńska – czyli Bazylika prymasowska Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nazywana „Matką kościołów polskich”. Jest miejscem pochówku świętego Wojciecha, głównego patrona Polski, a także odbyło się tu pięć koronacji królewskich. W środku znajdziemy bezcenny skarb sztuki romańskiej – Drzwi Gnieźnieńskie, ukazujące żywot patronującego świętego Wojciecha.
Pomnik Bolesława Chrobrego – pomnik poświęcony pierwszemu koronowanemu władcy Polski, Pałac Biskupi.
Stare Miasto z Rynkiem – powstało przez połączenie dawnych osad o charakterze miejskim Wzgórza Lecha i Wzgórza Panieńskiego. Na tym drugim obecnie zlokalizowany jest Rynek. W 1819 roku miasto odbudowano po wielkim pożarze. Obecnie na terenie Rynku widoczne są elementy granic wytyczonych czerwoną cegłą. Ukazują one zarys budynków, które znajdowały się na Rynku przed pożarem. Przy wejściu na Rynek widnieje herb miasta.
Przejazd do miejsca zakwaterowania na obiadokolację i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, po śniadaniu wyjazd na dalsze zwiedzanie:

Przejazd Kolejką wąskotorową Żnin-Biskupin – dziś korzystają z niej przede wszystkim turyści, ale na przełomie XIX i XX wieku Żnińska Kolej Powiatowa była podstawowym środkiem komunikacji w regionie. Dojeżdżali nią mieszkańcu Pałuk do pracy, szkół i na targ, ale także przewożono za jej pomocą płody rolne, towary i pocztę.
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie – jest jednym z największych w Europie, a dzięki swojej wartości dla dziedzictwa kulturowego Polski został uznany za Pomnik Historii.
Czas wolny na odpoczynek i posiłek – płatny we własnym zakresie.
Ostrów Lednicki – kiedyś znajdował się tu jeden z najważniejszych grodów państwa Piastów. To tutaj, w pozostałościach po pałacu książęcym i jego kaplicy znaleziono baseny chrzcielne które wskazują na miejsce prawdopodobnego chrztu Mieszka I.
Wielkopolski Park Etnograficzny – tutaj poznamy historię kultury chłopskiej Wielkopolski. Oryginalne budynki przeniesione z przeróżnych części Wielkopolski, razem tworzą klimat XIX wiecznej wsi. Park przedstawia bogaty zbiór wiejskiej architektury drewnianej.
Powrót do miejsca zakwaterowania na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na dalsze zwiedzanie:

Poznań – stolica województwa Wielkopolskiego i miejsce, w którym rozpoczęła się historia naszego Państwa. To właśnie w tym miejscu Mieszko I postanowił zbudować swój gród i założył pierwsze na ziemiach polskich biskupstwo. W dzisiejszych czasach Poznań dla osób spoza regionu to miasto, w którym organizowane są największe targi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Zwiedzanie: Ostrów Tumski – najstarsza część Poznania, na której ok. 1050 lat temu powstał pierwszy gród i stał się siedzibą pierwszych władców. Katedra – miejsce pochówku pierwszych władców Polski i siedziba pierwszego polskiego biskupstwa.
Stary Rynek – miejsce mające dużo uroku z przeróżnymi atrakcjami turystycznymi. Renesansowy Ratusz, z zamontowany w 1551 r zegarem ze słynnymi koziołkami, które zawsze o dwunastej w południe ukazują się przechodniom. Góra Przemysła – na tym wzniesieniu znajduje się nowo odbudowany Zamek Królewski, w którym niegdyś często odwiedzany był przez królów: Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło i Kazimierz Jagiellończyk. Kościół Farny – prawdziwe barokowe arcydzieło. Mury miejskie Poznania z czasów średniowiecza.
Czas wolny na odpoczynek i posiłek – płatny we własnym zakresie.
Dalsze zwiedzanie: Dzielnica Cesarska – to miejsce pamięta czasy, kiedy Poznań był miastem-rezydencją cesarza Niemiec. Zamek cesarski, który powstał dla cesarza Wilhelma II, a wzniesiony został jako znak panowania niemieckiego w Wielkopolsce.
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Podobne oferty
WYCIECZKA DLA GRUP SENIOROW W TATRY I PIENINY 3 DN
  • Polska > Zakopane
  • Transport: Autokar
  • Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
  • Długość: 3 dni
od 502 zł/os.
Wycieczka dla grup seniorów do Łodzi
  • Polska > Łódź
  • Transport: Autokar
  • Wyżywienie: bez wyżywienia
  • Długość: 1 dni
od 108 zł/os.
WYCIECZKA DLA FIRM DO SANDOMIERZA I KAZIMIERZA DOL
  • Polska > Sandomierz
  • Transport: Autokar
  • Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
  • Długość: 2 dni
od 410 zł/os.
Wycieczka dla grup seniorów do Kotliny Kłodzkiej
  • Polska > Kłodzko
  • Transport: Autokar
  • Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
  • Długość: 3 dni
od 595 zł/os.