WYCIECZKA DLA GRUP SENIORÓW DO BUDAPESZTU:


Budapeszt to miasto dziesięciu wzgórz, często nazywane Perłą Dunaju. Jest miastem, gdzie na każdym kroku spotyka się coś zaskakującego, zabytki o wielowiekowej historii, gwarne bulwary, romantyczne zaułki, eleganckie restauracje, nastrojowe winiarnie, kafejki i cukiernie.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd przez Słowację do Budapesztu. Zwiedzanie miasta: Plac Bohaterów – najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad – bajkowa budowla malowniczo położona wśród drzew nad brzegiem jeziora, Szechenyi Fürdo – jeden z największych w Europie kompleksów basenowych- z zewnątrz. Przejazd pod Bazylikę św. Stefana – największą świątynię Budapesztu. Przejazd pod halę targową Vásárcsarnok przy której zaczyna się deptak Vaci z mnóstwem kafejek i sklepów z pamiątkami – Czas wolny na odpoczynek i zakupy pamiątek. Następnie Przejazd pod Parlament – najbardziej reprezentacyjny budynek Pesztu. Po zwiedzaniu czas wolny na odpoczynek i posiłek - płatne we własnym zakresie. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu na nocleg.
Fakultatywnie: wieczór węgierski ALL INCLUSIVE (nieograniczona konsumpcja wraz z napojami alkoholowymi – piwo, wino, szampan oraz kawa, herbata, sok, cola, woda. Czas trwania 3 godziny – w tym 40 min. program artystyczny, muzyka na żywo).

2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie miasta – Wzgórze Zamkowe z Kościołem Koronacyjny Króla Macieja pw. NMP, Baszta Rybacka, która zachwyca wspaniałym widokiem z jej tarasu na zabytki Budapesztu. Czas wolny na Placu św. Trójcy na odpoczynek i posiłek – płatny we własnym zakresie. Spacer do Zamku Królewskiego – trzykrotnie niszczonego i odbudowywanego. Przejazd na Wzgórze Gellerta, z którego roztacza się przepiękny widok na Dunaj i Peszt. Możliwość zorganizowania rejsu stateczkiem po Dunaju. Wyjazd z Budapesztu w godzinach popołudniowych. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

Cena dla grupy min 55 uczestników 299,00 PLN/os
Cena dla grupy min 45 uczestników 315,00 PLN/os
Cena dla grupy min 30 uczestników 379,00 PLN/os

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
1 nocleg w hotelu *** ( pokoje 2,3 os z łazienkami )
1 śniadanie
opieka pilota
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
5 500.00 HUF opłaty programowej(zwiedzanie miasta, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, opłata klimatyczna i administracyjna)
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH

ok 60.00 PLN obiadokolacja w formie wieczoru węgierskiego All inclusive – nieograniczona konsumpcja bufetowa, napoje alkoholowe typu piwo, wino, szampan, napoje soft, kawa, herbata + krótki program artystyczny , muzyka na żywo. Czas trwania 3 godziny

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz komunikacji miejskiej.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji - do wyboru (maj 2020):

normalny ulgowy atrakcja
Ft200.00 Ft200.00 Budapeszt - Bazylika św Stefana
Ft1,000.00 Ft500.00 Budapeszt - Baszta Rybacka
Ft3,500.00 Ft1,900.00 Budapeszt - Parlament

Ft3,000.00 Ft3,000.00 Budapeszt - Rejs statkiem po Dunaju
Ft450.00 Ft450.00 Budapeszt - metro
Ft2,300.00 Ft1,700.00 Budapeszt - Tropicarium
Ft1,800.00 Ft1,200.00 Budapeszt - Kościół Macieja
Ft6,400.00 Ft6,400.00 Budapeszt - Kąpielisko Szechenyi
Ft6,100.00 Ft6,100.00 Budapeszt - Kąpielisko Gellerta
Ft3,200.00 Ft2,500.00 Budapeszt - Kąpielisko Palatinus ( czynne od 1.05 do 30.09 )

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ DLA SENIORÓW kierujemy do osób w wieku 50+ "młodych duchem", którzy marzą o zagranicznych wojażach w rozsądnej cenie. Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważny oprócz zwiedzania jest odpoczynek przy dobrej kawie i specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: animacje, wieczorki integracyjne, dodatkowe posiłki, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.