BUDAPESZT:


Budapeszt - miasto dziesięciu wzgórz, często nazywane Perłą Dunaju. Jest miastem, gdzie na każdym kroku spotyka się coś zaskakującego, zabytki o wielowiekowej historii, gwarne bulwary, romantyczne zaułki, eleganckie restauracje, nastrojowe winiarnie, kafejki i cukiernie.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:Dzień 1
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta: Plac Bohaterów - najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad - bajkowa budowla malowniczo położona wśród drzew nad brzegiem jeziora, Szechenyi Fürdo - jeden z największych w Europie kompleksów basenowych- z zewnątrz, przejazd autokarem 2,5 km aleją Andrassiego – najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta : Opera, Instytut Goethego, Pałac Dreschlera, Plac Oktogon. Przejazd pod Parlament , spacer do placu Vörösmarty, Bazylika św. Stefana - największa świątynia Budapesztu, której zarys odpowiada formie greckiego krzyża - czas wolny na odpoczynek i kawę, obiadokolacja, nocleg

Dzień 2
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Budapesztu: Wzgórze Zamkowe, Kościół Koronacyjny króla Macieja pw. NMP, Baszta Rybacka, która zachwyca wspaniałym widokiem z jej tarasu na zabytki Budapesztu. Zamek Królewski - trzykrotnie niszczony i odbudowywany. Przejazd na Wzgórze Gellerta, z którego roztacza się przepiękny widok: Cytadela, mosty na Dunaju. Czas wolny odpoczynek i pamiątkowe zakupy na Vaci utca – najbardziej reprezentacyjny deptak miasta z mnóstwem straganów z pamiątkami i zabytkową halą targową Vásárcsarnok. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. nocleg

Dzień 3
Śniadanie. Wykwaterowanie. 3 godzinny pobyt na basenach termalnych (bilet wstępu płatny dodatkowo). Przejazd do Szentendre – malowniczego miasteczka położonego na zboczach naddunajskich wzgórz. Spacer po centrum oraz zwiedzanie jedynego w Europie Muzeum Marcepanu. Czas wolny na odpoczynek nad Dunajem. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych

Cena dla grupy min 55 uczestników 495,00 PLN/os
Cena dla grupy min 45 uczestników 519,00 PLN/os
Cena dla grupy min 30 uczestników 595,00 PLN/os

CENA ZAWIERA:


2 noclegi w hotelu *** - pokoje 2,3 os z łazienkami
2 śniadania w formie bufetu
2 obiadokolacje menu typowo węgierskie (zupa, danie główne, deser)
ubezpieczenie KL 10000 EUR, KR 6000 EUR, NNW 7000 zł, bagaż 800 zł (TU Signal Iduna)
przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, TV)
opiekę pilota
składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

DOPŁATA OBOWIĄZKOWA:


5 500.00 HUF opłaty programowej(zwiedzanie miasta, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, opłata klimatyczna i administracyjna)
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

DOPŁATY NIEOBOWIĄZKOWE:


Dla chętnych bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz komunikacja miejska. Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji Budapesztu.

normalny ulgowy atrakcja uwagi
Ft200.00 Ft200.00 Budapeszt - Bazylika św Stefana
Ft1,000.00 Ft500.00 Budapeszt - Baszta Rybacka
Ft3,500.00 Ft1,900.00 Budapeszt - Parlament wymagana wczesna rezerwacja !
Ft6,400.00 Ft6,400.00 Budapeszt - Kąpielisko Szechenyi brak gratisów dla opieki !
Ft3,000.00 Ft3,000.00 Budapeszt - Rejs statkiem po Dunaju koszt 2500-3000 HUF w zależności od liczebności grupy
Ft450.00 Ft450.00 Budapeszt - metro 1 przejazd - opcjonalnie
Ft600.00 Ft600.00 Szentendre - Muzeum Marcepanu
Ft1,500.00 Ft1,000.00 Szentendre-Retro Muzeum dzieci w wieku 6-14 lat 500 HUF, 14-26 lat - 1000 HUF
DODATKOWO PROPONUJEMY
Ft2,300.00 Ft1,700.00 Budapeszt - Tropicarium zniżki dla młodzieży do 18 lat i seniorów pow. 65 lat
Ft1,800.00 Ft1,200.00 Budapeszt - Kościół Macieja zniżki dla młodzieży do 18 lat i seniorów pow. 65 lat
Ft6,100.00 Ft6,100.00 Budapeszt - Kąpielisko Gellerta
Ft3,200.00 Ft2,500.00 Budapeszt - Kąpielisko Palatinus zniżka dla dzieci do 14 lat, studentów i seniorów pow 65 lat

UWAGA!
Możliwość zorganizowania wieczoru węgierskiego All inclusive : 3 godzinna konsumpcja w formie bufetu, napoje alkoholowe typu piwo, wino, szampana, napoje bezalkoholowe: sok, cola,woda. Herbata, Kawa. Muzyka na żywo , krótki program artystyczny. Dopłata ok 60 PLN/os


PROGRAMY I OFERTY IMPREZ DLA SENIORÓW kierujemy do osób w wieku 50+ "młodych duchem", którzy marzą o zagranicznych wojażach w rozsądnej cenie. Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważny oprócz zwiedzania jest odpoczynek przy dobrej kawie i specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: animacje, wieczorki integracyjne, dodatkowe posiłki, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.